Erre az új trendre érdemes felülni az elektromos töltőpiacon

Erre az új trendre érdemes felülni az elektromos töltőpiacon

A legfrissebb adatok szerint 66 500 darabra növekedett Magyarországon a tisztán elektromos autók száma. A még dinamikusabb fejlődéshez azonban a töltési infrastruktúra erősítésére, valamint intelligens, a hatékony energiafelhasználást segítő és egyben a villamos elosztóhálózatokat a túlterheléstől védő, töltést menedzselő rendszerre is szükség van. Ebben lehet segítségül a Schneider Electric új energiamenedzsment platformja, ami egy igen jelentős szakmai elismerésben részesült.

Az AI miatt 2030-ra megduplázódhat az adatközpontok energiafogyasztása

Az AI miatt 2030-ra megduplázódhat az adatközpontok energiafogyasztása

A zöld energiaátállás egyik fontos eleme a gyártási folyamatok digitalizálása és az ipari folyamatok villamosítása, de az okoseszközök és mesterséges intelligencia egyre széleskörűbb felhasználása további jelentős energiafogyasztást eredményez az adatközpontoknál, ahol a létrejövő irgalmatlan mennyiségű adatot tárolják. A Schneider Electricnek azonban van megoldása a problémára, amiről a Portfolio Petr Hermannt, a cég SEE régiójának vezetőjét kérdezte, aki arról is beszámolt, milyen kulcsfontosságú gyártási folyamatok zajlanak az alig fél éve megnyitott dunavecsei okosgyárban.

Változik az energiahatékonysági törvény, az adatközpontok tulajdonosaira is fontos feladatok várnak

Változik az energiahatékonysági törvény, az adatközpontok tulajdonosaira is fontos feladatok várnak

Módosítani tervezi az energiahatékonyságról szóló törvényt a kormány, amely egyrészt többszörösére emeli az áram- és gázkereskedők, valamint az üzemanyag-forgalmazók EKR-kötelezettségét, másrészt egy önálló fejezetet is beemel az adatközpontokról, és a bejelentési kötelezettségükhöz jelentős pénzügyi bírságot is rendel. Az alábbi cikkben utóbbi témát foglaljuk össze, és felidézzük azt is, hogy milyen fontos üzeneteket mondott a Portfolio minapi konferenciáján Hajós Balázs, a Schneider Electric értékesítési vezetője az adatközpontok magyarországi jelentőségével, várható elterjedésével kapcsolatban.

Sok áramot eszik a mesterséges intelligencia, de megéri

Sok áramot eszik a mesterséges intelligencia, de megéri

Az AI nemcsak az energiafelhasználás hatékonyságát növelheti, hanem segíthet a klímaváltozás elleni küzdelemben is. Azonban az AI energiaigénye is jelentős, és megfelelő infrastrukturális fejlesztésekre van szükség ahhoz, hogy ezeket az új technológiákat hatékonyan lehessen alkalmazni. Hajós Balázs, a Schneider Electric értékesítési igazgatója a Portfolio Energy Investment Forumon kiemelte, hogy az AI nem fogja elvenni a magyar munkaerő munkáját, hanem inkább a termelékenység és a hatékonyság növelésében fog segíteni, amely lehetőséget jelent Magyarország számára is.

Súlyos károkat okozhat egy áramszünet, vagy váratlan termeléskiesés, de okos megoldásokkal megelőzhetők ezek

Súlyos károkat okozhat egy áramszünet, vagy váratlan termeléskiesés, de okos megoldásokkal megelőzhetők ezek

„Mindig a nem várt leállás okozza a legnagyobb anyagi veszteséget”, és egy komolyabb áramszünetből is fokozott nehézségei származhatnak a magyarországi cégeknek, de a digitális karbantartás, illetve a digitális iker megoldások segítségével tudatosan fel lehet készülni az ilyen helyzetek kivédésére – mutatott rá a Portfolio-nak adott interjúban Németh Gábor. A Schneider Electric magyarországi szolgáltatási igazgatója úgy látja, hogy számos iparágban, amelyben hatalmas a nyomás a folyamatos termelésre, nagy hasznát veszik ezeknek a technológiáknak, igaz sok helyen még inkább reaktívak, azaz csak azután reagálnak, hogy már bekövetkezett a baj. A szakértő tapasztalatai alapján a vállalatok legalább felének nincs konkrét stratégiája arra, hogy összehangolja az energiahatékonysági törekvéseit a fenntarthatósági stratégiájával, noha ezen a téren is számos digitális megoldás, illetve okos eszköz elérhető.

Átadták a Schneider Electric okosgyárát Dunavecsén

Átadták a Schneider Electric okosgyárát Dunavecsén

Átadták kedden a Schneider Electric klímasemlegesen működő új okosgyárát Dunavecsén, ahol középfeszültségű eszközöket fognak előállítani elektromos elosztóberendezésekhez, és 500 új munkahely jött létre.

40 éve használjuk a mesterséges intelligenciát, csak eddig nem így hívtuk

40 éve használjuk a mesterséges intelligenciát, csak eddig nem így hívtuk

A klímaváltozás és a Föld dinamikusan növekedő népessége olyan új környezetet teremt, amelyben minden egyes embernek és vállalatnak változtatnia kell korábbi szokásain. A globális léptékű kihívások kezelésében, az európai energiaátmenetben és a radikális CO2 kibocsátás-csökkentésben az energetikai vállalatokra különösen nagy szerep hárul, de a technológiai fejlesztések, a digitalizáció és a mesterséges intelligencia segíthet eredményes válaszokat adni a feladatokra. A Schneider Electric klímavédelmi törekvéseiben Magyarországnak is kulcsszerep jut, a hamarosan termelésbe álló új dunavecsei okosgyárban a világon egyedülálló termékek készülnek majd. A Portfolio Peter Herwecket, a Schneider Electric globális ügyvezetőjét kérdezte az energetikában tapasztalható paradigmaváltásról, mesterséges intelligenciáról és azokról a civilizációs kihívásokról, amelyekre egy energetikai vállalat hatékony válaszokat adhat.

Összefog az Nvidia és a Schneider Electric

Összefog az Nvidia és a Schneider Electric

Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és az Nvidia, a két cég összefogásának köszönhetően megnyílik az út a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokat még jobban támogató, ugyanakkor energiahatékonyan működő adatközpontok kialakítása előtt - áll a Schneider Electric közleményében. A megállapodás részeként a Schneider Electric leányvállalata, az AVEVA digitális iker platformját összekapcsolják az Nvidia Omniverse megoldásával, egységes környezetet biztosítva a virtuális szimulációhoz és az együttműködéshez.

A generatív AI megoldások üzleti hasznáról egésznapos konferenciát szervez a Portfolio április 23-án, regisztráció és részletek az AIn in Business rendezvényről itt!

A katalizátorként működő technológia: itt az ideje felkészülni valami egészen másra

A katalizátorként működő technológia: itt az ideje felkészülni valami egészen másra

Véleményvezérek stratégiái és kilátásai, a fenntarthatóság és a költségmegtakarítás kapcsolata, hálózatmodernizáció, egy új energiatérkép létrejötte, a nettó zéró pálya alakulása, AI a fenntarthatóság szolgálatában és a technológia, mint katalizátor - csupán néhány azokból a kulcsfontosságú témákból, amelyek nem maradhattak ki a Schneider Electric Innovation Summit 2024 konferencia programjából. A korábbi helyszíni beszámoló után, most részletesen is összefoglaltuk, hogy mi mindenről volt szó a szakmai beszélgetéseken. A Schneider Electric innovációs lépéseiről április 24-én a Portfolio Sustainable Tech konferencián Hajós Balázs, értékesítési igazgató fog megszólalni.

A nyugati világ felkészült a globális átalakulásra: innováció, technológia és adatok

A nyugati világ felkészült a globális átalakulásra: innováció, technológia és adatok

A dekarboniázció, az energiaátmenet és a zöld átállás minden lehetséges technológiai aspektusáról szólt az április 3-4. között megrendezett Schneider Electric Innovation Summit Párizsban. A kétnapos konferencián a green tech megoldások mellett igazán nagy hangsúly volt a partnerségeken, a közös gondolkodáson, amelyek nélkül aligha lehetne a kitűzött célokat időben teljesíteni. A Portfolio tudósít a helyszínről - megmutatjuk, hogy mivel foglalkozik jelenleg Nyugat-Európa, miben látják a legnagyobb kockázatokat, vagy éppen a megoldást jelentő kiutat a szakértők, és hogy mit üzen a Schneider Electric vezérigazgatója, Peter Herweck, a fenntarthatóság iránt elkötelezett vállalatoknak, vállalatvezetőknek, döntéshozóknak. Helyszíni beszámoló következik.

Milyen fantasztikus hetes? Itt vannak az új tőzsdei sztárok!

Milyen fantasztikus hetes? Itt vannak az új tőzsdei sztárok!

Minden a fantasztikus hetesnek nevezett részvényekről (Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Nvidia, Meta Platforms, Tesla) szólt az elmúlt hónapokban, pedig van élet az amerikai részvénypiacon túl is. A Citi Európában nézett körül, és mutatott hét európai részvényt, amely sok szempontból nagyon hasonlít az amerikai behemótokra.

Ezeket kell teljesítenie egy magyar KKV-nak, ha egy multinacionális cég beszállítója akar lenni

Ezeket kell teljesítenie egy magyar KKV-nak, ha egy multinacionális cég beszállítója akar lenni

A hazai építőipar gyenge teljesítménye ellenére a Schneider Electric üzleti eredményei emelkedő pályán maradtak, forgalmazói és gyártói tevékenységén túl többszáz fős csapat dolgozik a régiós beszállítók felkutatásán, de a fenntarthatósági tanácsadás is egyre nagyobb szerepet kap. Az alapvetően energiamenedzsment rendszereiről és elektronikai termékeiről ismert vállalat az ipari automatizációs megoldásaival is részt vesz a vállalatok termelésének modernizálásában. Saját működésében kulcsszerepet kap a fenntarthatóság, jövőre nyílik meg az ötödik magyar üzemük Dunavecsén, amelyben olyan középfeszültségű kapcsolóberendezéseket gyártanak, amelyek – az iparágban az elsők között - már nem tartalmazzák a légkört súlyosan károsító kén-hexafluorid vegyületet. 2020-ban indította el regionális beszállító programját, amelynek célja, hogy Kelet- Közép-Európa vállalatai még nagyobb arányban jelenjenek meg a termelési láncban. Nem lehet azonban akárki partner: olyan cégekkel kívánnak együttműködni, amelyek szintén elkötelezettek a fenntarthatóság mellett. A Portfolio Veres Zsoltot, a Schneider Electric országigazgatóját kérdezte a vállalat eredményeiről, a villamosenergia elosztó hálózat fejlesztési lehetőségeiről, fenntarthatósági törekvésekről és a beszállítói programban résztvevő cégek felé támasztott követelményekről.

Az energetikai átállásnak azonnal meg kell történnie: 80 gigawatt megújulóenergia-kapacitás van csőben Európában

Az energetikai átállásnak azonnal meg kell történnie: 80 gigawatt megújulóenergia-kapacitás van csőben Európában

Az energiakrízis indította el igazán Európát az energetikai átállás kétségtelenül hosszú útján, most állnak fel az új rendszerek, jönnek létre a szabályok és egyes területeken egészen új technológiák implementálódnak a gyakorlatba. A zöld átmenet egészen máshogy zajlik egy vállalatnál, amely alkalmazza az újdonságokat, és egy olyannál, amely hosszú évek munkájával kutatja és fejleszti azokat az eszközöket, amelyek a jelenlegi legjobb tudásunk szerint segíthetik a jövő és a jelen fenntarthatóbbá tételét. Az energiaátmenetről, az égető kihívásokról, egy Magyarországra hozott új technológia gyártásáról kérdeztük a Schneider Electric új, Európáért felelős alelnökét. Gwenaelle Avice Huet szeptember óta felel a vállalat európai tevékenységének teljes üzleti portfóliójáért, valamint képviseli az unió felé a Schneider Electric zöld és digitális átalakulásban betöltött szerepvállalását.

Számot adtak a zöld eredményeikről a vállalatok - Nincs mire várni, közelednek a határidők

Számot adtak a zöld eredményeikről a vállalatok - Nincs mire várni, közelednek a határidők

A fenntarthatósági jelentések és célkitűzések egyik fontos eleme a vállalatoknál, hogy azokról - beleértve a már ténylegesen elért eredményeket - tájékoztassák is az ügyfeleiket, befektetőkiket, partnereiket. Ezáltal válik követhetővé, hogy valóban megfelel-e egy cég a korábban tett vállalásainak. Az elmúlt egy hónapban számos Magyarországon is aktív vállalat adott számot az eddigi fenntarthatósági eredményeiről, illetve a 2025-ös, a 2030-as és 2050-es vállalásairól. Ezeket foglaltuk most össze.

Miért nem esett még nagyobbat a magyar gáz- és áramfogyasztás? – Nézzünk a dolgok mögé!

Miért nem esett még nagyobbat a magyar gáz- és áramfogyasztás? – Nézzünk a dolgok mögé!

2022 nyarán az energiapiaci árak rekordokat kezdtek döntögetni és hirtelen mindenki érdeklődni kezdett az energiapiaci vagy energetikai témák iránt Európa-szerte, mi is foglalkoztunk már ezzel a témával. Nézzünk most egy picit a tények mögé, értsük meg közösen az energiapiac működésének mozgatórugóit! Induljunk ki abból, hogy a szó szoros értelmében vett energiaválság jelenleg legfeljebb Ukrajnában van, ahol az energetikai infrastruktúra sérülései miatt nem tudják kiszolgálni a villamosenergia és hőigényeket. De ha nincs energiaválság, akkor mi indokolja az árak rekord magasságát? Erre a kérdésre keresi a választ Feldmájer Benjámin, a Schneider Electric fenntarthatósági vezetője.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Érdekes időpontban kaphatnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.